Drobečková navigace

Úvodní stránka > Dotace na točnu a místní komunikace

Obci Rodvínov byla schválena dotace na točnu a místní komunikace

Obci Rodvínov byla v letošním roce schválena dotace z evropských fondů na výstavbu točny včetně přilehlých chodníků a na rekonstrukci místních komunikací z Rodvínova do Jindřiše a Matějovce, ve výši přesahující 12 mil. Kč. Jedná se o jeden z největších a nejnáročnějších projektů realizovaných v obci v poslední době.

Na přípravě projektu od roku 2013 pracovala obec Rodvínov s projektanty, rozpočtáři a projektovými manažery, za aktivní účastni občanů. Děkujeme občanům Rodvínova a Jindřiše, kteří se do přípravy zapojili ať už věcnými připomínkami či vstřícným přístupem při schvalování stavby stavebním úřadem.

Samotný projekt sestává ze dvou částí - z výstavby točny autobusu a přilehlých chodníků, druhou částí je rekonstrukce dvou komunikací z Rodvínova do Jindřiše a do Matějovce. Cílem projektu je zejména zvýšení bezpečnosti dopravy v obci. Na novou točnu bude zajíždět ranní autobus do Jindřichova Hradce. Zejména děti nebudou muset přebíhat frekventovanou krajskou komunikaci k autobusové zastávce. K točně budou vybudovány bezbariérové chodníky, což uvítají nejen maminky s kočárky a lidé se sníženou mobilitou. Chodníky jsou navrženy s ochrannými prvky pro osoby se sníženou orientací. Občané jistě ocení také zlepšení technického stavu komunikací z Rodvínova do Jindřiše a Matějovce.

V současné době schválilo zastupitelstvo obce smlouvu s poskytovatelem dotace a probíhá příprava zadávacího řízení na dodavatele stavby. Plánovaný termín dokončení stavebních prací je červen 2015.

20. 1. Ilona

Zítra: Běla

Info - komunální odpad 2020

Na staré známky bude odvoz zajištěn do konce února 2020. 

Poplatek činí 480,- Kč.

E.on - poruchová linka:

Elektřina - 800 22 55 77

Plyn - 1239

Svatební obřady v kapli Nanebevzetí Panny Marie v Jindřiši

Obecní úřad Rodvínov nabízí možnost pořádat svatební obřady v kapli Nanebevzetí Panny Marie v Jindřiši. Informace na tel. 724195012 nebo na starosta@rodvinov.cz

"Babinec"

"Babinec" se schází každou středu od 19 hodin v obecní knihovně v Rodvínově.

Hrnečky s motivy Rodvínova a Jindřiše:

Hrnečky s motivy Rodvínova a Jindřiše lze zakoupit na obecním úřadě.
Buclák střední s polepem stojí 69,- Kč, hrnek Šumava 79,- Kč, váza 90,- Kč, třetinka 103,- Kč.

 

Hrnečky Rodvínov.jpg

 

Kovový odpad:

Sběrným místem pro kovový odpad v obci Rodvínov je určena garáž Obecního úřadu Rodvínov, Rodvínov 72, 377 01 Jindřichův Hradec.

Dovoz kovového odpadu ke garáži obecního úřadu je třeba den předem oznámit.

Kontakt : 724 195 012

Návštěvnost stránek

126245