Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Realizované projekty

Realizované projekty

Zde postupně budeme zveřejňovat realizované projekty.

Rok 2013 - 2015

Obci Rodvínov byla schválena dotace na točnu a místní komunikace

Obci Rodvínov byla v letošním roce schválena dotace z evropských fondů na výstavbu točny včetně přilehlých chodníků a na rekonstrukci místních komunikací z Rodvínova do Jindřiše a Matějovce, ve výši přesahující 12 mil. Kč. Jedná se o jeden z největších a nejnáročnějších projektů realizovaných v obci v poslední době.

Na přípravě projektu od roku 2013 pracovala obec Rodvínov s projektanty, rozpočtáři a projektovými manažery, za aktivní účastni občanů. Děkujeme občanům Rodvínova a Jindřiše, kteří se do přípravy zapojili ať už věcnými připomínkami či vstřícným přístupem při schvalování stavby stavebním úřadem.

Samotný projekt sestává ze dvou částí - z výstavby točny autobusu a přilehlých chodníků, druhou částí je rekonstrukce dvou komunikací z Rodvínova do Jindřiše a do Matějovce. Cílem projektu je zejména zvýšení bezpečnosti dopravy v obci. Na novou točnu bude zajíždět ranní autobus do Jindřichova Hradce. Zejména děti nebudou muset přebíhat frekventovanou krajskou komunikaci k autobusové zastávce. K točně budou vybudovány bezbariérové chodníky, což uvítají nejen maminky s kočárky a lidé se sníženou mobilitou. Chodníky jsou navrženy s ochrannými prvky pro osoby se sníženou orientací. Občané jistě ocení také zlepšení technického stavu komunikací z Rodvínova do Jindřiše a Matějovce.

V současné době schválilo zastupitelstvo obce smlouvu s poskytovatelem dotace a probíhá příprava zadávacího řízení na dodavatele stavby. Plánovaný termín dokončení stavebních prací je červen 2015.